ממנטו פארק

מוזיאון הפסלים – ממנטו פארק הינה תערוכה מיוחדת בפרוורי בודפשט המציגה פסלים מתקופת השלטון הסובייטי

ממנטו פארק (Memento Park) הוקם כמוזיאון פסלים לאחר התפרקותה של ברית המועצות בשנת 1993, כשנתיים בלבד אחרי שהחייל הסובייטי האחרון עזב את שטחת הונגריה. 

כרקע היסטורי – הונגריה יצאה מנוצחת במלחמת העולם השנייה ונכבשה על ידי הצבא הרוסי שהביא עמו את השלטון הקומוניסטי. במהלך הדיקטטורה הסובייטית אלפי פסלים של מנהיגים ומשת”פים שונים הוצבו ברחבי המדינה.   

Park Memento ממנטו פארק בודפשט
Park Memento ממנטו פארק בודפשט

בתום נפילת הגוש המזרחי הציבור הרחב דרש מהמנהיגים הפוליטיים להשמיד את הפסלים מתוך שנאה עמוקה וסבל ארוך שחוו למשך עשרות שנים במהלך השלטון הקומוניסטי.

בסופו של דבר החליטו לשמר את הפסלים ולהקים ממנו מוזיאון ששמו ממנטו פארק – משמעות השם ממנטו היא ‘מזכרת’. ומטרת התערוכה לא בהכרח להיזכר בממשל הקומוניסטי כתקופה טובה אלא יותר לתעד את נפילתה.

Memento Park Lenin Budapest ממנטו פארק בודפשט לנין
Memento Park Lenin Budapest ממנטו פארק בודפשט לנין

טיפ לדרך

  • התערוכה הינה תצוגה מרשימה של כ-41 פסלים ואנדרטאות עם היסטוריה עשירה וסיפורים מעניינים. אנו ממליצים לשריין מראש מדריך מקומי דובר אנגלית אשר ישתף אתכם בידע שלו ויספק ערך מוסף לשהותכם באתר. עלות דמי כניסה והדרכה – 2.900 פורינט לאדם.
Memento Park Budapest Hungary ממנטו פארק בודפשט הונגריה
Memento Park Budapest Hungary ממנטו פארק בודפשט הונגריה

שעות פתיחה

מאי – אוקטובר18:00 – 10:00
נובמבר – אפריל16:00 – 10:00

עלויות

מבוגרים3.000 פורינט
סטודנטים1.800 פורינט
ילדים (6 – 14)1.200 פורינט
ילדים מתחת לגיל 6בחינם

איך מגיעים

ממנטו פארק ממוקם בפרוורי העיר של בודפשט לכן מומלץ להגיע במונית. בתחבורה ציבורית עליכם לקחת את המטרו הירוק קו מס. 4 ולרדת בתחנה הסופית (Kelenföld vasútállomás). משם לעלות על אוטובוס כחול קו מס. 101B או 101E (9 דקות נסיעה) או קו מס. 150 (25 דקות נסיעה).