התחבורה הציבורית בבודפשט מעולה. אפשר להגיע ממקום למקום בקלות, כל כמה עשרות מטרים יש לכם תחנה של מטרו (רכבת תחתית תת-קרקעית), אוטובוס, אוטובוס חשמלי, או רכבת חשמלית. מי שחושש מלהשתמש בתחבורה הציבורית עכב ניסיון עבר שיש לו בארץ אנו מציעים וממליצים להשאיר את הניסיון הזה בבית לכמה ימים, כי תאמינו לנו בבודפשט המצב אחרת לגמרי. כל כמה דקות מגיע כלי תחבורה לתחנה ולוקח אתכם בזריזות ממקום למקום.

מהשדה תעופה ללב העיר:

יש לכם אפשרות לעלות על 2 קווי אוטובוס מהשדה תעופה ללב העיר בבודפשט, המומלץ יותר מבניהם הוא קו מספר

לכיכר המרכזי דאאק פרנץ בנסיעה שלוקחת בסביבות 25 דקות. האוטובוס סופר  שמגיע לתוך לב העירe100

זול, מדובר על עלות של 900 פורינט לכרטיס, משמעותו בערך כ12 שקלים. כמובן יש אופציה להסעה עם מונית, אבל לזה נחזור למטה בהמשך הכתבה.

בעת הגעתכם לכיכר המרכזי דאאק פרנץ יש לכם אפשרות לקנות כרטיסים או מנויים לתחבורה הציבורית במכונות סגולות שנמצאות מתחת לאדמה בכניסה לקווי המטרו. ניתן לשלם גם באשראי, גם במזומן, גם בשטרות.

יש באפשרותכם לקנות כרטיס לנסיעה חד פעמית לאדם בעלות של 350 פורינט. חשוב מאוד: צריך לתקף את הכרטיס לפני (מטרו) או בעת עלייה לכלי תחבורה (אוטובוס, אוטובוס חשמלי, רכבת חשמלית). איפה מתקפים? במכונות הכתומות:

יש באפשרותכם לקנות גם מנוי ל24 שעות בעלות של 1650 פורינט לאדם שזה בכסף ישראלי יוצא בסביבות 22 שקלים, מנוי של 72 שעות העולה 4150 פורינט שיוצא בסביבות 55 שקלים או מנוי לשבוע בעלות של 4950 פורינט משמעותו 66 שקלים. וכן, אופציה של 48 שעות לצערי לא קיימת. אם קניתם מנוי, הוא תקף לכל כלי התחבורה! וההבדל הכי חשוב שאין צורך לתקף אותו בניגוד לכרטיס החד-פעמי שדברנו עליו למעלה. (המנוי לא תופס לא קו 100 שיוצא מהשדה ולשדה! אליו בכל מקרה תצטרכו לקנות כרטיס בנפרד)

 

זהירות: אל תחסכו את דמי הכרטיסים! הפקחים הולכים ישירות לתיירים ומחפשים אותם. הקנסות במקום נעות בסביבות 25 יורו לאדם. שלא סוכם שיגרום לפשיטת רגל אבל בכל זאת…במחיר הזה תוכלו לאכול 2 פיצות במסעדה 🙂  

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this